Ürün çeşitliliğinde 20 farklı grup 350 den fazla çeşidi ile bitkiden gelen doğal yaşamı, müşterilerine güvenle sunmayı kendine hedef seçmiş, kaliteyi ön plana çıkarmıştır. Lokman Sena Sultan; bitkisel ürünler olarak Macunlar, Kişisel Bakım ve Kozmetik Ürünleri, Şampuanlar, Bitkisel Çaylar, Pekmezler, Hakiki Nar Ekşisi ve Bitkisel Yağ, Doğal Fermente Sirkeler, Bitkisel deterjan gruplarında üretim yelpazesini çeşitlendirmiş, iç pazarda olduğu gibi dış ticaret yolunda da hızlı adımlar atmayı hedeflemiştir. 2013 yılı başından itibaren bayi ağını artırmaya başlayan firma Türkiye genelinde yeni bayilikler de vermektedir.2014 yılı sonlarında yeni bir atılım daha yapan firma Artos Kimya Ltd Şti ile de birleşerek Kozmetik ve Deterjan sektöründe gücünü artırmaya hedeflemiştir. Böylece ürün çeşitliliğine Şampuan, Dermokozmetik ürünler ve Deterjan grubunu da eklemiştir.

2014 yılından itibaren Türkiye genelinde 100 olan bayi ve satış noktası sayısını hızla geliştirerek 2015 yılı başlarında 175 e , 2016 yılı sonunda pazarlama ağını daha da geliştirerek 81 ilin tamamına hitap etmeye başlamış yeni bölge yapılanması ile bayi ve satış noktası sayısını 350 nin üzerine çıkarmıştır.

Aynı yıl Nlife markası ve Redexi markalarının marka patentlerini alan Bitkiden Doğal Yaşam ürünleri Eczane ve Ecza Depolarına ürün yapmaya başlamış ve Eczanelerde de ürünlerinin satışını gerçekleştirmeyi başarmıştır.

Türkiye genelinde satış ve pazarlama görevlisi personel sayısını 2016 yılında 12 ye çıkaran firma böylece 2017 yılında Türkiye genelinde bayi ve satış noktası sayısını 750 lere getirmiştir. Ayrıca belirli bölgelerde Bölge Bayilikleri de oluşturmuştur.

Tüm satışların Lojistiğini Polar ekspres/Netlog Lojistik, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo gibi Türkiye nin en büyük Kargo ve Lojistik firmaları ile çalışarak karşılayan firma siparişlerini günlük olarak sevk edebilme kabiliyetine kavuşmuştur.

Artık günümüzün bir gerçeği haline gelen Sanal ortamda Online satışlar içinde yeni bir yapılanma içerisine 2019 yılı sonunda giren firma 2021 yılında yeniden Online satış için yapılanma planlamakta trendyol, n11, gittigidiyor gibi büyük platformlarda satışlarını yapmakta ve daha da geliştirmektedir.

2019 yılında zincir mağazalar oluşumunu da başlatan Bitkiden Doğal Yaşam Ürünleri Niğde de ilk pilot mağazasını açmış ve 2021 yılında zincir mağazalar ağını geliştirmeyi programına almıştır.

2015 yılından itibaren küçük ölçeklide olsa ihracat kanalı da gelişmeye başlayan firma müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda fason ürün üretim ve ihracatı da yapmaktadır. 2020 yılında özellikle Türki Cumhuriyetler bölgesinde bayilikler vermiş ve bu bölgeye kendi ürün yelpazesindeki ürünlerin ihracatını da yapmaktadır.

2020 yılı sonunda Niğde Organize Sanayi bölgesinde yeni fabrika binasını tamamlayan firma 4000m² si kapalı alan olmak üzere toplam 8000m² alanda üretim yapmaya devam etmektedir.